Nowy początek

Nazywam się Ania i kocham książki, Skandynawię i języki obce. Kilka miesięcy temu założyłam bloga o książkach i ambitnie zaczęłam tworzyć posty po angielsku. Języki obce to dla mnie chleb powszedni, moja pasja i spora część mojego raczkującego jeszcze życia zawodowego, więc pomysł pisania po angielsku wydał mi się sensowny. Dopiero po jakimś czasie zrozumiałam, że najlepsze teksty powstają zawsze w języku ojczystym, niezależnie od tego jak dobrze mówilibyśmy w innych językach. Zrozumiałam też, że chciałabym pisać o czymś więcej niż tylko o książkach. Literatura pozostanie oczywiście na liście tematów tego bloga, ale nie będzie jego jedyną kategorią.

W ostatnich miesiącach sporo się zmieniło w moim życiu i pewna egoistyczna część mnie bardzo chętnie by to udokumentowała. Zatem gdzieżby indziej jak nie w internecie? Okres pisania pamiętników mam już za sobą (choć nie w 100%, bo czasem nadal mi się zdarza coś zanotować w moim nieśmiertelnym moleskine), ale potrzeba pisania pozostała, a wręcz się nasiliła odkąd skończyłam studia i odkryłam, że istnieje coś takiego jak czas wolny i hobby. Powróciło również kompulsywne czytanie i powstał pomysł na bloga o książkach, który w tej właśnie chwili postanowiłam przemianować na bloga o życiu (hoho to brzmi dumnie, musicie przyznać!).

Ze zmianą tematyki i języka bloga nosiłam sie już od jakiegoś czasu. Nie chcę jeszcze niczego precyzować, mówiąc, że będę pisać tylko o moich inspiracjach, pracy tłumacza albo skandynawskich książkach. Pewnie będzie o wszystkim po trochu z naciskiem na skandynawskie tematy.

Tak więc – do dzieła!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s