by Anna

Kim jestem?

Miło mi, że trafił(e/a)ś na mojego bloga! Mam na imię Ania i z wykształcenia jestem norwegolożką. Skończyłam filologię norweską na UAM w Poznaniu, gdzie również obroniłam doktorat z językoznawstwa. Obecnie pracuję na UJ w Krakowie oraz uczę norweskiego online.

Podczas studiów miałam możliwość wyjazdu do Trondheim, gdzie studiowałam przez jeden semestr. Brałam również udział w szkole letniej w Oslo, a podczas studiów doktoranckich kilkukrotnie przebywałam w Tromsø, gdzie prowadziłam badania i studiowałam na tamtejszym uniwersytecie.

Uczę języka norweskiego od 2014 roku, zarówno stacjonarnie jak i online. Od 2016 roku prowadzę zajęcia na uczelniach wyższych, wcześniej na UAM, a obecnie na UJ. W 2018 roku ukazała się moja książka o Norwegii, “Szczęśliwy jak łosoś”.

Mieszkam pod Krakowem, mam psa Nelę, a w wolnym czasie lubię czytać i robić na drutach. Języki obce są moją pasją i ciągle się ich uczę. W sumie mówię w czterech językach: norweskim, angielskim, francuskim i niemieckim (wciąż się uczę). I to nie jest moje ostatnie słowo! W planach mam kolejne 😉

Chcesz uczyć się norweskiego ze mną? Zajrzyj do zakładki Ucz się ze mną lub napisz do mnie!

Strona korzysta z plików cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz ustawić w przeglądarce. Ok!